O konkursie

LIDER ZAKUPÓW 2018

Sukcesy firm to dobre strategie i ludzie, którzy skutecznie je realizują. Zakupy pełnią krytyczną rolę w efektywnej realizacji strategii organizacji. Dzięki dobrej pracy zakupowców, pełnym wykorzystaniu zasobów firmy oraz potencjału dostawców, firmy mogą skuteczniej konkurować na rynku lokalnym i międzynarodowym.
Chcemy wyróżnić tych, którzy wywarli znaczący wpływ na efektywność swoich organizacji i przyczynili się do podnoszenia konkurencyjności firmy.

Zapraszamy do wykorzystania szansy zaprezentowania się przed polskim środowiskiem zakupowym i szacowną Kapitułą Konkursu.

W skład kapituły konkursu wchodzą osoby zapewniające interdyscyplinarną ocenę zgłoszeń z perspektywy strategii firmy i roli zakupów w budowaniu przewagi konkurencyjnej organizacji. Do kapituły zaproszeni są przedstawiciele biznesu, mediów biznesowych oraz nauki.

NAGRODY

Autor zwycięskiego projektu otrzyma tytuł LIDERA ZAKUPÓW 2018

Udział w Konkursie jest BEZPŁATNY, a wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać kandydatury za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie PSML.

Dlaczego warto wziąć udział
w Konkursie LIDER ZAKUPÓW 2018?

 • Wyróżnienie laureata i nominowanych, jako osób, które nie boją się wyzwań, potrafią generować pomysły i przekonywać do nich swoją firmę. Podejmują działania w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań i wprowadzają je w życie.
 • Wysoką wiarygodność biznesową tytułów LIDER ZAKUPÓW 2018 gwarantuje Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Pana Andrzeja Arendarskiego – Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej
 • Prezentowanie swoich projektów na Konferencji PROCON / POLZAK 2018 oraz na specjalnie zorganizowanych spotkaniach.
 • Prezentacja profili i projektów laureata i wyróżnionych w Konkursie LIDER ZAKUPOW 2018 w ogólnopolskich mediach branżowych, co oznacza to promocję prowadzonych aktywności.
 • Przyczynienie się do wzrostu prestiżu polskich zakupów na forum krajowym i międzynarodowym.

HARMONOGRAM Konkursu
LIDER ZAKUPÓW 2018

I ETAP

 • 12.03.2018-31.08.2018

  Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do Konkursu oraz prezentacji projektów

 • 01.09.2018- 15.10.2018

  Obrady Kapituły, analiza zebranych zgłoszeń i wybór zwycięskiego projektu

II ETAP

 • 22.10.2018

  Ogłoszenie wyników konkursu na Konferencji PROCON / POLZAK 2018

 • 23.10.2018

  Prezentacja najlepszego projektu na Konferencji PROCON / POLZAK 2018

Laureaci Konkursu LIDER ZAKUPÓW 2017

Zwyciężczyni:

Pani Marta Szymańska z firmy Danfoss Projekt nr 7 – za projekt „Tail spend management, czyli outsourcing zarządzania zakupami komponentów z grupy C”

Wyróżnienia:

Pan Daniel Matela, Imperial Tobacco Polska S.A. za projekt „Strategia Zakupów Indirect. Przygotowanie, wdrożenie, efekty.”

Panie Agata Mazurkiewicz i Agata Kulikowska, TAURON. Za projekt „Elektronizacja procesów zakupowych w Grupie Kapitałowej źródłem oszczędności procesowych”

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.psml.pl