PROCON/POLZAK
2016

360 Uczestników

Hotel InterContinental – 18-19 października 2016

W roku 2016, w wydarzeniu uczestniczyło ponad 360 przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej odpowiedzialnych za zarządzanie zakupami korporacyjnymi w średnich i dużych przedsiębiorstwach, co stanowi rekordowy wynik dla całej branży procurementowej w Polsce, pozwalając Konferencji PROCON/POLZAK na utrzymanie miana największej konferencji zakupowej w kraju.

Prelegenci – polscy oraz zagraniczni eksperci – przedstawiciele firm m.in.: PKN Orlen, Sygnity, Orange, DDB, Novartis, Microsoft, Orange, K2, XBS czy Polpharma, poprowadzili 46 prelekcji i case studies podzielonych na 7 kategorii tematycznych: Zarządzanie kosztami materiałowymi, Procesy i narzędzia, Zakupy INDIRECT, Zakupy IT, Zakupy Usług Komunikacji Marketingowej, Budowanie relacji z dostawcami, Zakupy Inwestycyjne – CAPEX. Patronat merytoryczny objęła Akademia Leona Koźmińskiego oraz SAR – Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej. Gościem Specjalnym Konferencji był wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar oraz motocyklowy mistrz świata Jacek Czachor, a kończący wydarzenie wykład specjalny poprowadził dr Maciej Błaszak, który w wyjątkowy sposób przedstawił swoje badania z zakresu neurokognitywistyki i ich praktyczne zastosowanie w życiu zawodowym oraz osobistym. Największe wrażenie na Uczestnikach zrobił jednak wykład pt. „Jakie pułapki czyhają na drodze rozwoju Kupca”, który poprowadził Jan Vašek z Uniwersytetu Palawskiego w Olomoucu (Czechy). Prezentacja, jej tematyka, jak i sam prowadzący bardzo przypadły do gustu słuchaczom.

Sprawdzenie, które wykłady najbardziej podobały się audytorium, umożliwiła wygodna i funkcjonalna aplikacja, sponsorowana przez firmę Travelport, która poza możliwością oceniania poszczególnych wydarzeń, pozwalała Uczestnikom swobodnie przeglądać program konferencji i dodawać wybrane punkty paneli do kalendarza, poznawać sylwetki prelegentów, a także komunikować się z innymi Uczestnikami.

Wielu Gości doceniało organizację konferencji w tak prestiżowej lokalizacji, z wieloma opcjami komunikacyjnymi, jakim jest Hotel InterContinental w Warszawie wznoszący się tuż przy historycznym i rozpoznawalnym na całym świecie budynku – Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji był uroczysty bankiet w zlokalizowanym pod wspomnianą ikoną warszawskiej architektury, klubie Mirage. Poza świetnym jedzeniem i szampańską zabawą, na Gości czekał turniej piłkarzyków zorganizowany przez firmę Altavia Polska z cennymi nagrodami dla najlepszych.

Pierwszego dnia konferencji, odbyła się także uroczysta Gala wręczenie nagród w konkursie PROCON Awards 2016 oraz konkursie LIDER ZAKUPÓW 2016. W Konkursie PROCON Awards nagrody dla DOSTAWCY ROKU otrzymały: Itprojekt (IT), Kuehne+Nagel (Logistics Services), Agencja POWER (Usługi Kreatywne). W tym roku kapituła konkursu przyznała również specjalne wyróżnienia, które otrzymały: w kategorii IT – Axence Sp. z o.o. Sp. k., z zakresu Logistics Services – Ritex Logistics Operator, a za wyróżniające się Usługi Kreatywne (Creative Services) – Ministry of Creativity Sp. z o.o.. Drugim głównym elementem Gali było wręczenie nagrody LIDER ZAKUPÓW 2016. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Roman Kowszewicz, PKN ORLEN S.A. – „Akademia Zakupowa PKN ORLEN” (II Wyróżnienie) oraz Robert Zimmer z firmy Novartis – „Introduction to Crowdsourcing; New Sources For Solutions” (II Wyróżnienie), Magdalena Wojtowicz z firmy Kalmar – „Model współpracy partnerskiej w łańcuchu dostaw jako metoda akceleracji wyników w firmie Kalmar” (I Wyróżnienie) oraz Łukasz Pilarski, z Zakładów Tłuszczowych Kruszwica S.A. – „Reorganizacja zakupów technicznych Grupy Bunge w Polsce” (I Wyróżnienie). Nagrodę główną – tytuł LIDERA ZAKUPÓW 2016 – otrzymali Krzysztof Rusin i Marek Szymanowski z Orange Polska S.A. za projekt „Wykorzystanie Procurement Engineering’u na przykładzie przetargu na przełącznice optyczne (ODF)”

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za chęć podzielenia się swoimi osiągnięciami. Wszystkim Uczestnikom Konkursów życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy również wszystkim Uczestnikom, Partnerom, Wystawcom oraz Prelegentom za obecność, poświęcony czas i zaangażowanie.

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty, zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w Państwa codziennej pracy i zobaczymy się już wkrótce na kolejnych wydarzeniach z rodziny PROCON.