PROCON/POLZAK
2015

270 Uczestników

DoubleTree by Hilton – 22-23 października 2015

W dniach 22-23 października 2015 w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyła się konferencja PROCON/POLZAK 2015, w której wzięła udział rekordowa liczba ponad 250 profesjonalistów zakupów reprezentujących największe w Polsce firmy oraz instytucje. Wśród prelegentów znajdowali się m.in. przedstawiciele największych globalnych organizacji zakupowych tj. IFPSM (International Federation of Purchasing and Supply Management), CIPS (Chartered Institute of Procurement and Supply) oraz BME e.V. (Bundesverband Materialwirtschaft, Einkauf und Logistik).

Po raz pierwszy w historii konferencji w programie wydarzenia pojawił się moduł dedykowany zakupom usług kreatywnych. Odbyła się sesja tematyczna oraz panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli agencji PR, marketingowych, domów mediowych, domów produkcyjnych oraz przedstawicieli środowiska zakupowego. Celem dyskusji była wymiana doświadczeń oraz poznanie oczekiwań, potrzeb i celów stron biorących udział w procesach przetargowych usług kreatywnych. Gościem specjalnym konferencji była Kinga Baranowska, himalaistka należąca do ścisłej światowej czołówki kobiecego himalaizmu, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Specjalnie dla uczestników konferencji wygłosiła power speech na temat tego, jak radzić sobie ze zmianą lub kryzysem.

 

 

Podczas wydarzenia zaprezentowano najlepszych polskich dostawców wyłonionych w ramach branżowego konkursu PROCON Awards. W kategorii zakupowej IT nagrodzono firmę Hicron, w kategorii Logistic Services najlepsza okazała się firma Rohling Suus, a w kategorii Facility Management wyróżnienie trafiło do firmy Sodexho.

 

 

W trakcie konferencji PROCON/POLZAK 2015 również rozstrzygnięty został konkurs „Lider Zakupów 2015”, którego celem było wyróżnienie największych osobowości polskiej branży zakupowej. Tytuł „Lidera Zakupów 2015” trafił do Łukasza Świderskiego z firmy PKN ORLEN S.A. za zrealizowanie projektu pod tytułem „Kreowanie Wartości – czyli transformacja roli zakupów w projektach CAPEX”. Kapituła konkursu przyznała również dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymała Katarzyna Żurek-Smoleń reprezentująca The Royal Bank of Scotland plc za zrealizowanie projektu „Globalna konsolidacja usług prawnych w 34 krajach regionów EMEA i APAC z wykorzystaniem narzędzia Meksykańskiej Fali”, a drugie Jan Stasiak za zrealizowanie projektu „Transformacja funkcji zakupowej spółek grupy Bunge w Polsce”.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Partnerom, Wystawcom oraz Prelegentom za obecność, poświęcony czas i zaangażowanie.

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty, zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w Państwa codziennej pracy i zobaczymy się już wkrótce na kolejnych wydarzeniach z rodziny PROCON.